HomeMotoGPMotoGPColumn Wilco Zeelenberg: “Marc Márquez maakt Bagnaia nerveus”

Column Wilco Zeelenberg: “Marc Márquez maakt Bagnaia nerveus”

Ook in 2025 zullen een aantal Nederlandse motorsport prominenten die actief zijn op het wereldtoneel weer hun belevenissen en ervaringen delen via een column op Racesport.nl. Deze week is het de beurt aan Wilco Zeelenberg, de huidige Ziggo Sport Racing analist die ingaat op de huidige stand van zaken en ontwikkelingen binnen de MotoGP.

De impact van Marc Márquez op Bagnaia

Francesco Bagnaia zit na zes Grand Prix duidelijk in de knel. Pecco rijdt ongeveer net zo snel als vorig jaar, maar Marc Márquez zorgt voor de nodige interne onrust. Als ik kijk naar de rondetijden van vorig jaar en nu, dan is Bagnaia vrijwel net zo snel. Maar hij mist gevoel, zegt hij zelf. En daar komt de onzekerheid. Hij zoekt naar iets wat misschien niet bestaat, en dan rijd je over de limiet. In Jerez werd dat al pijnlijk duidelijk. In de Sprint in Le Mans probeerde hij in de eerste ronden tijd te winnen bij het insturen en remmen, maar dat was te veel. Resultaat: een valpartij. Vorig jaar had Pecco meer rust en geen Marc Márquez die er op vrijdag meteen een seconde onderdoor ging. Nu voelt hij vanaf de eerste training druk.

Ducati’s besluit om Márquez toegang te geven tot nieuw ontwikkelingsmateriaal werpt daarnaast ook een schaduw op Bagnaia’s positie als Ducati fabriekscoureur. Marc rijdt om de problemen heen en krijgt nieuwe onderdelen zodra iets werkt. Pas daarna komt het bij Pecco terecht omdat hij momenteel nog zoekende is, dat is op dit moment het verschil. Op zich niet meer dan logisch, je kunt pas iets nieuws proberen als jezelf goed voelt. Hiermee wordt er niemand voorgetrokken, zoiets is een normale gang van zaken binnen een MotoGP febrieksteam.

Zarco wint race in Le Mans, Márquez de morele winnaar

De Franse Grand Prix leverde afgelopen zondag in mijn ogen twee winnaars op. Johann Zarco schreef de race op zijn naam, maar Marc Márquez was de morele overwinnaar. Hij reed gecontroleerd, zag dat Zarco sneller was, en besloot met deze wetenschap zelf eieren voor zijn geld te kiezen. Hij had niks te vrezen van de coureurs achter hem en koos voor een veilige tweede plaats en twintig belangrijke WK-punten. Een verstandige keuze, die achteraf hard kwam bij met name zijn naaste belagers, teamgenoot Bagnaia en zijn jongere broer Alex Márquez. Beiden kwamen zondagmiddag ten val en buiten de punten eindigden waardoor Alex Márquez Frankrijk verliet met een achterstand van 22 punten op zijn broer en teamgenoot Bagnaia na zes verreden Grand Prix weekenden tegen een achterstand aankijkt van maar liefst 51 punten op zijn teamgenoot en de nieuwe leider in het kampioenschap.

Jorge Martin en Aprilia: contractsoap in volle gang

Het nieuws dat Martin en zijn management afgelopen weekend wereldkundig maakten is wel een bijzondere situatie. In mijn ogen heeft zijn manager bewust een bommetje gedropt en het nieuws laten lekken in de media. Hiermee wil hij bekend maken dat Martin beschikbaar is voor andere fabrikanten. Dat is een bewuste zet, ik had dat echter iets anders aangepakt en het eerst intern bespreekbaar gemaakt. De reactie van Aprilia vind ik daarentegen minder fraai, als je meteen met juridische stappen dreigt, is de relatie in mijn ogen al kapot. Dan kun je beter meteen afscheid nemen. Martin heeft zijn vizier duidelijk gericht op Honda of Yamaha, waarschijnlijk mede ingegeven door positieve signalen van zijn beste kameraad Aleix Espargaró die de laatste dagen wel opvallend positief spreekt over Honda. Die vriendschap kan genoeg zijn om twijfels te zaaien. De timing speelt daarbij ook een rol, toen Martin voor Aprilia tekende, was er nog geen sprake van een MotoGP satellietteam bij Yamaha en de progressie die Honda en ook Yamaha de afgelopen periode heeft weten te boeken. Nu is dat anders. Dat opent deuren. Hoe dit af gaat lopen zal de komende tijd wel duidelijk worden, één ding is echter wel zeker……het zal voor veel reuring gaan zorgen op de MotoGP transfermarkt.

Tot over vier weken,
Wilco Zeelenberg.

07. Michael van der Mark: “Soms moet je roeien met de riemen die je hebt”
06. Glenn van Straalen: “Een flinke hersenschudding is gewoon een hele nare blessure”
05: Collin Veijer: “Voor mij was de tiende plaats in Austin niet het belangrijkste”
04.Wilco Zeelenberg: “Hopelijk weet het Nederlandse publiek onze inzet te waarderen”
03. Michael van der Mark: “Concessie problematiek, één fabrikant vond het blijkbaar nodig hiertegen te ageren”
02. Glenn van Straalen: “Zeker niet de start van het seizoen waarop we gehoopt hadden”
01.Wilco Zeelenberg: “TV maken is iets anders dan een MotoGP team managen”



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:



   Vrijwillige bijdrage   

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:

NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig