HomeNationaalONKDSB: Hans Smees rijdt naar 7e plaats in Oss, Swen Ahnendorp ook...

DSB: Hans Smees rijdt naar 7e plaats in Oss, Swen Ahnendorp ook 7e op Assen

Performance Racing Achterhoek Afgelopen weekend werden er in Oss de pinksterraces verreden, dit jaar stond voor het eerst sinds jaren de 250cc weer op het programma. Hans Smees reed in de wedstrijd naar een 7e plaats waar hij wederom niet helemaal tevreden mee was. Swen Ahnendorp reed afgelopen zaterdag zijn 2e wedstrijd op het circuit van Assen en was dat ook niet met zijn 7e plek.

Swen reed op zaterdag 2 trainingen en aansluitend de wedstrijd, na de trainingen stond Swen als 11e getraind; ÒIn de eerste training had ik wat problemen met de vering en de bandenslijtage, na wat wijzigingen ging het in de 2e training aanzienlijk beter maar door de vele rijders op de baan had ik geen enkel vrij rondje waarin ik een snelle ronde zou kunnen neerzetten. De start ging daarentegen wel weer super, als 3e kwam ik uit de eerste bocht. Het rijden ging erg goed maar de voorste mannen gaan toch wel hard op Assen. De eerste 2 hadden wat voorsprong genomen en ik reed met een groepje van een man of 8 die weinig voor elkaar onderdeden. In de laatste ronde werd ik door een aantal van hen uitgeremd wat mij terug deed vallen naar een 8e positie. Positief was dat ik elke ronde sneller ging en dat het nog veel beter kan. Dat ik in de laatste ronde nog wat plaatsen verloor kwam puur door hun ervaring, ik kijk alweer uit naar de volgende wedstrijd.Ó

In Oss wordt er sinds jaar en dag gereden op een industrieterrein, een omstreden circuit die vanwege het gebrek aan veiligheid bij de meeste coureurs niet erg geliefd is, een aantal koos er zelfs voor om helemaal niet aan de wedstrijd deel te nemen. Mogelijkheden voor Hans dus om goed te scoren. Na de trainingen was Hans ondanks een 5e trainingstijd niet echt blij: ÒNiet mijn favoriete circuit, de chicanes zijn levensgevaarlijk, als je daar komt te vallen kun je echt nergens naar toe en het wegdek is erg hobbelig waardoor je moet oppassen bij het uitkomen van een bocht om de motor niet onderuit te trekken.Ó

Onder een stralende zon gingen de coureurs op 2e pinksterdag van start, Hans was zeer goed weg en kwam ongeschonden en op een 3e plek liggend uit de eerste chicane. Na een aantal rondjes zakte Hans iets af, maar rijdend op plaats5e begon Hans in zijn ritme te komen en reed het gaatje naar zijn voorganger weer snel dicht. In de 9e ronde echter ging het even mis: ÒIk had eerst vrede met de 5e plek, ik wilde hier geen onnodige risicoÕs nemen want in Oss kun je meer verliezen dan winnen, als je er hier vanaf gaat ben je zo voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Ik liep echter snel in op mijn voorganger en was mij aan het positioneren voor een aanval op plek 4 toen ik voor een bocht even iets te laat remde, ik moest daardoor rechtdoor en in de tijd die je dan verliest komen je zo een man of 5 voorbij en kun je opnieuw beginnenÓ. Met nog 4 rondjes te gaan begon Hans aan een inhaalrace die hem nog tot plaats 7 bracht. ÒHet ging in de trainingen en in de wedstrijd eigenlijk best goed, een 7e plek is dan ook niet waar ik van tevoren op had gehoopt maar we pakken in ieder geval weer een aantal belangrijke punten voor het kampioenschapÓ.

De volgende wedstrijd is weer op het circuit van Assen in het weekend van 1 en 2 juni.

Namens Performance Racing Achterhoek, Hans Overmaat.

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig