Tijdens de Internationale Ducati Clubraces op het circuit van Assen Heeft John Bakker uit Terneuzen wederom bewezen dat hij op dit moment in supervorm steekt. Speciaal voor dit evenement werd de Ducati 998S, waarmee hij het seizoen 2002 deelnam aan het EK Superstock, uit het stof gehaald. In tegenstelling tot vorig seizoen was de motor, die reeds in de verkoop staat, nu voorzien van een standaard uitlaat en gearing. ÒKijk dat scheelt toch wel wat vermogen en optimale afstelling voor AssenÓ, weet John te melden. Gereden werd dit weekend in twee klassen, de German Sound of Thunder (SOT) en de International SOT. Reeds in de trainingen bleek al dat John zÕn overwinning vorig jaar in Assen in de Open Superstock klasse geen toeval was. Reeds in beide trainingen wist John de pole positie op te eisen, zelfs liet hij voor dit jaar tot op heden zÕn snelste tijd noteren: 1min.24.9sec.
De eerste race, de German SOT, werd een afgetekende overwinning voor John, met een voorsprong van bijna 25 seconden op tweede man Gisbert van Ginhoven. ÒVoor de start was de bandenkeus alles behalve gemakkelijk. Het regende in de race voorafgaand aan de onze en we hadden de droogweer banden al gewisseld naar nat. Toen kwam het zonnetje er door en hebben we alsnog de droogweer banden gelegd. Een juiste keus achteraf. MÕn voorsprong die ik nu had begint een beetje afgezaagd te worden, maar waren er blauwe vlaggen gegeven (om achterblijvers te attenderen op snellere rijders achter hen en die ze moeten laten passeren, red.), dan had het nog wel verder kunnen oplopenÓ.
De tweede race, nu voor de International SOT, lag John in de eerste bocht al aan kop. Nu bleef echter een groepje van drie rijders aardig bij elkaar zitten: Bakker, Van Ginhoven en Aerts(B). Langzaam wist John zich echter los te maken van de kopgroep. Na de volledige race aan de leiding te hebben gelegen sloeg in de voorlaatste bocht voor de finish de pechduivel toe. Een niet meer functionerende versnellingsbak zorgde er voor dat zÕn twee naaste belagers hem voorbij konden gaan. Uiteindelijk werd Joh in deze race zeer verdienstelijk derde. Joh na afloop:Ó Ja, dit is gewoon shit. Ik voelde gaandeweg dat het schakelen slechter ging en had ik voor de Ramshoek niet meer geschakeld, dan was de motor waarschijnlijk wel blijven functioneren tot aan de finish. Jammer, want ik had beloofd om ook deze race te winnen. Gisbert heeft goed gepresteerd, maar vergeet niet dat hij met een RS rijdt en die scheelt op een aantal vitale punten van de nagenoeg standaard fiets waar ik op rijd. De Honda van Aerts is ook een kanon, dus heb ik het met de minste machine op papier het nog niet zo slecht gedaan dit weekend. Volgende week weer een nieuwe race en dan daait het weer om het ONK, op dit moment toch even belangrijker voor mij en het teamÓ.
In deze tweede race werd de snelste rondetijd, 1:24.853, gemaakt door John Bakker.
Volgende week zijn John Bakker en het team Lowlands Racing weer te vinden op de Drentse hei voor de volgende ronde van het ONK Superstock, waarin Bakker aan de leiding gaat, en voor de 200 miles, een WK race over 83 ronden. Dan weer met de Suzuki GSX-R1000 en gelegenheids teammaat Ivan Batens (B).