Patrick kwam zondag niet echt tevreden thuis. De coureur in het ONK 250cc, die de vorige race in Francorchamps nog op het podium stond met de 1e plaats, moest in Hengelo genoegen nemen met de 4e plaats.
Het hele weekend had Patrick problemen met het vermogen van de Yamaha, die plots wat pk,s kwijt was.
De oorzaak kon echter niet gevonden worden.
Tijdens de race gaan de tijden meestal nog wat omlaag, wist Patrick te vertellen, met name bij het uitaccelereren in de bochten raakte hij de grip op een paar concurrenten steeds kwijt om vervolgens met laat uitremmen weer dichtbij te kruipen.
De start was wel goed en na de 1e ronde kwam Patrick op de Varselring in Hengelo nog als 1e door, vervolgens kwamen in de loop van de race drie concurrenten hem nog voorbij steken.
Zo viel de schade nog enigszins mee, stelde Patrick die zijn 4e plaats wel vast hield en toch de nodige punten voor het ONK bij kon schrijven.
Emile Litjens uit America op een Aprilia won de race in Hengelo voor Hans Smees uit Harreveld op de Honda en Jan Roelofs uit Michielsgestel.
Van de week gaat het blok van de Yamaha uit elkaar en op de testbank om de oorzaak op te sporen van het raadselachtige vermogensverlies.
Over 3 weken in Eemshaven waar het zeker op snelheid aankomt op de lange rechte stukken, wil Patrick er weer helemaal bij zitten.
Patrick zelf aan het woord.
Zaterdagochtend stonden er drie trainingen gepland in Hengelo op de Varselring, waarvan 1 vrije en 2 kwalificatie trainingen.
Het blok was voorzien van nieuwe onderdelen en omdat de 1e training een vrije was, kon ik de nieuwe onderdelen goed inrijden.
Toen ik zaterdag middag om 12.45 uur de 1e training voor de kwalificatie had, kwam ik dan ook snel in mijn ritme.
Het rijden ging ook wel lekker, maar het blok draaide nog niet optimaal.
Toch wist ik een 2e tijd te realiseren.
In de middag gingen we weer met frisse moed naar de baan met de racer voor de 2e training.
Die begon om 16.30 uur.
Er stond meer wind en de temperatuur was wat gezakt, waardoor de omstandigheden wat minder optimaal waren.
Ik was er op gebrand de 1e tijd neer te zetten.
Ondanks heel hard sturen en alles uit de kast te hebben gehaald kreeg ik mijn tijd niet verbeterd.
Daar baalde ik wel van, maar ook de meeste concurrenten wisten hun tijd niet te verbeteren.
Zaterdag avond is er nog flink tot in de late uurtjes doorgesleuteld om het normale vermogen van de motor terug te krijgen, we dachten de oorzaak van het vermogensafname ook te hebben gevonden.
Zondag middag na weer een super start leidde ik nog even het veld, maar door al de 2e ronde gepasseerd te worden door Emile Litjens, werd al snel duidelijk dat het vermogen van het blok van de Yamaha nog steeds niet in orde was.
Door constant iets later te remmen dan mijn voorganger, kon ik de volgende 5 ronden nog bijhouden, maar nadat het tempo werd opgevoerd moet ik terrein prijs geven.
Na lang in 3e positie moest ik de laatste 2 ronden nog een keer toestaan, dat ik werd gepasseerd en met een 4e plaats genoegen moest nemen.
Al met al dus een wat teleurstellend weekend met de gedachte dat als de motor goed had gelopen er veel meer in had gezeten.
Voor de volgende wedstrijd word de motor helemaal weer doorgelicht om met frisse moed als vanouds van start te gaan.
Met Vriedelijke Groeten
Team Patrick Lakerveld Racing.