Kenan Sufuoglu uit Turkije heeft de laatste Dutch Superbike wedstrijd van het seizoen gewonnen op een zonnig TT-Circuit in Assen. De Honda coureur eindigde voor Arie Vos. De derde plaats op het podium werd ingenomen door Ron van Steenbergen.
De meest spectaculaire wedstrijd op papier zou de Dutch Superbike race moeten worden. Diverse grote namen stonden aan de start en de verwachtingen waren dan ook hoog.
Het publiek werd niet teleurgesteld en kreeg een prachtige wedstrijd voorgeschoteld.
Vos pakte kopstart gevolgd door Sofuoglu, Withag, De Boer, Mooijman, Van Keymeulen en Vermonden.
Schouten kwam slechts als elfde de eerste ronde door terwijl hij goed van zijn plek was gekomen. Bij het uitkomen van de Strubben werd hij bijna van zijn machine gegooid door een highsider. Hij kon gelukkig in het zadel blijven en aan een inhaal race beginnen wat hem uiteindelijk een zevende plaats opleverde.
Vos en Sofuoglu liepen gelijk weg van de achtervolgers en bouwden een gigantische voorsprong op. Vos reed lange tijd voorop, maar in de zevende ronde zette de Turk met een gewaagde actie zijn machine naast die van Vos in de GT Bocht, waardoor Vos van zijn lijn moest en gelijk een aantal meters verloor. Vos kon niet meer in het achterwiel komen en moest lijdzaam toezien hoe Sofuoglu de wedstrijd won.
De Boer en Withag dachten dat ze met z’n tweeën om de laatste podium plaats aan het strijden waren totdat Van Steenbergen zich met het gevecht ging bemoeien. De Stichting Racen Tegen Kanker coureur passeerde eerst Withag en daarna De Boer en pakte een schitterende derde plaats.
De Boer eindigde als vierde voor Withag en Mooijman.
De vijfde plaats van Withag was genoeg voor de tweede plaats in de eindstand.
Didier van Keymeulen moest helaas met mechanische problemen de motor in de pits neerzetten.