Michael van der Mark beleefde een teleurstellend weekend tijdens de vijfde ronde van het 2025 FIM Superbike World Championship op het Autodrom Most in Tsjechië. De ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team coureur kende pech in zowel de Superpole als ook de races.
Lastige Superpole en crash in Race 1
De Superpole begon zaterdag veelbelovend, maar Michael van der Mark’s snelste ronde werd geschrapt vanwege een gele vlag situatie, waardoor hij genoegen moest nemen met P15 op de grid. Een slechte uitgangspositie op het smalle en technische circuit van Most, waar inhalen lastig is.
Later op de dag in Race 1 werd de Nederlander meteen na de start in de allereerste bocht slachtoffer van een incident waarbij meerdere coureurs betrokken waren. De Nederlander werd van zijn motor gereden en moest de strijd staken.
Wisselvallige zondagraces
Tijdens de Tissot Superpole Race slaagde Van der Mark er niet in om zich in de top negen te rijden, wat nodig was om een betere uitgangspositie voor Race 2 af te dwingen. Hij moest opnieuw vanaf P15 starten. Ondanks een sterke openingsfase, kon hij het tempo niet vasthouden en eindigde hij uiteindelijk als dertiende.
Zondagmiddag in Race 2 kwam hij niet verder dan P14. “We begonnen het weekend sterk, maar het ging de verkeerde kant op in de races. De motor was heel lastig te rijden en ik kon mijn tempo niet vasthouden,” aldus Van der Mark. “We moeten analyseren wat er misging, want het gevoel in de vrije trainingen was juist heel erg goed.”
De Nederlander kijkt nu uit naar de volgende ronde van het FIM Superbike World Superbike Championship seizoen die in het weekend van 13 t/m 15 juni verreden wordt op het Misano World Circuit Marco Simoncelli in Italië.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Motul Czech Round↓
Handige links Motul Czech Round:
Volledige tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’