HomeMotoGPMotoGP: Lorenzo het snelst op nat Sepang

MotoGP: Lorenzo het snelst op nat Sepang

Een stevige regenbui zorgde voor de nodige vertraging bij de tweede vrije training voor de MotoGP klasse. Toen het veilig genoeg was om te rijden was het Jorge Lorenzo die zich het beste thuis voelde op de in het begin drijfnatte maar snel opdrogende baan. Marc Marquez noteerde de tweede tijd voor Dani Pedrosa.

Vlak na het einde van de tweede vrije training van de Moto3 klasse openden de hemelsluizen zich en kwam de regen met bakken uit de hemel. Tegen de tijd dat de MotoGP sessie van start ging regende het wel iets minder hard maar de rijders besloten desondanks nog even te wachten vanwege de vele plassen op het circuit.<br /> <br /> Vijf minuten na de start werd de sessie vanwege de omstandigheden met een rode vlag stil gelegd. Een kwartier na aanvang van de sessie hield het op met regenen, er stond echter nog veel water op het circuit. Ruim 20 minuten na de oorspronkelijke start van de tweede vrije training werd de rode vlag ingetrokken, er waren op dat moment nog iets meer dan 40 minuten te gaan. <br /> <br /> Scott Redding was de eerste rijder die de baan ging uitproberen, snel gevolgd door Bradley Smith, Marc Marquez en steeds meer rijders. Het was niet geheel verwonderlijk Redding die de eerste snelle tijd noteerde, de Brit had meer lef dan zijn landgenoot want Smith was 3,3s langzamer. De tijd van Redding werd echter al snel verbeterd, eerst door Marc Marquez en vervolgens door Yonny Hernandez, die 2,3s sneller was dan de Spanjaard.<br /> <br /> In de ronde daarna was Marquez weer 2,9s sneller dan de Colombiaan. In de ronde daarna was Marquez op weg naar een verbetering van tijd maar ging wijd. Jorge Lorenzo kwam op dat moment binnendoor en wist de dan toe snelste tijd te noteren. In de ronde daarna was Lorenzo op de steeds droger wordende baan nog wat sneller.

Nadat Dani Pedrosa en Cal Crutchlow wat dichterbij hadden weten te komen wist Lorenzo zijn tijd nog eens aan te scherpen waardoor hij weer 1,7s sneller was dan Crutchlow. De daaropvolgende twee ronden ging de Movistar Yamaha rijder sneller en sneller voordat hij met een 2&rsquo;14.503 achter zijn naam de pits op zocht.<br /> <br /> Op dat moment kwam Marquez weer de baan op, met zijn eerste vliegende ronde kwam Marquez tot op 0,5s van Lorenzo. In de resterende 16 minuten wist Marquez nog wel wat dichterbij te komen maar de tijd van Lorenzo bleek te snel te zijn. Marquez werd wel tweede op 0,242s achter Lorenzo. Pedrosa werd derde maar was daarbij wel ruim een seconde langzamer dan Lorenzo. Andrea Dovizioso noteerde de vierde tijd voor Aleix Espargaro, Hector Barbera, Stefan Bradl, Andrea Iannone, Nicky Hayden en Crutchlow. Valentino Rossi noteerde de 15e tijd.<br /> <br /> Iannone ging op het einde nog onderuit en had zich duidelijk bezeerd aan zijn linkerarm, of de Italiaan zich geblesseerd heeft is nog niet bekend. &nbsp;<br /> <br /> Wat het gecombineerde klassement betreft is er niets veranderd vergeleken met de droge eerste vrije training. Pedrosa is daarbij het snelst voor Aleix Espargaro, Lorenzo, Marquez, Bradl, Rossi, Dovizioso, Crutchlow, Hernandez en Pol Espargaro.<br /> <br /> <br /> <a href="https://www.racesport.nl/KALENDER/MotoGP/tabid/95/ModuleID/1427/ItemID/34/mctl/EventDetails/Default.aspx" target="_blank">Volledig tijdschema en uitslagen Shell Advance Malaysian Motorcycle GP </a><br /> <br /> <br /> <br /> <!– AddThis Button BEGIN –> <div class="addthis_toolbox addthis_default_style"> <a class="addthis_button_facebook_like" fb:like:layout="button_count"></a> <a class="addthis_button_tweet"></a> <a class="addthis_button_google_plusone" g:plusone:size="medium"></a> <a class="addthis_counter addthis_pill_style"></a> </div> <!– AddThis Button END –><br /> <br /> <!– nieuwsbrief link begin–> <p> </p> <p style="font-family: arial; margin: 0px; padding: 0px; line-height: 16px;">De vernieuwde Racesport.nl nieuwsbrief ontvangen?<strong style="font-style: italic;"> &nbsp;</strong><em><a href="http://racesport.us6.list-manage.com/subscribe? u=d2cab6cc424ca501e5120feda&amp;id=2fe6def47d" style="text-decoration: underline; color: #000000; font-weight: normal; margin: 0px; padding: 0px;"></a></em><strong style="font-style: italic;">&nbsp;</strong><a href="http://racesport.us6.list-manage.com/subscribe?u=d2cab6cc424ca501e5120feda&amp;id=2fe6def47d" style="font-style: italic; text-decoration: underline; margin: 0px; padding: 0px;" title="Meld je hier aan"><strong><span style="color: #7030a0;">Meld je hier aan &raquo;</span></strong></a></p> <!–nieuwsbrief link einde –>

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig