Het Team Suzuki Alstare is begonnen aan de voorbereidingen voor het Superbike seizoen van 2009, het team testte in de schaduw van de MotoGP teams van Kawasaki en Suzuki op het circuit van Phillip Island.
Gedurende de test, die voornamelijk onder goede en droge weersomstandigheden kon worden afgewerkt, maakten Yukio Kagayama en Max Neukirchner voor het eerst kennis met de compleet nieuwe 2009 GSX-R1000 Suzuki. Het tweetal reed in drie dagen 420 ronden en dit leverde belangrijke data op voor het team. Kagayama reed sneller dan hij ooit deed op het circuit en ook de tijden van Neukirchner waren goed.
"Je kunt je voorstellen dat, omdat de machine compleet nieuw is, er veel werk te doen was, gelukkig konden we voor het transport naar Phillip Island nog een korte shakedown test doen in Japan. Deze test was dus eigenlijk mijn tweede kennismaking met de motor," vertelde Yukio Kagayama. "Mijn eerste indruk is, dat de handelbaarheid verbeterd is ten opzichte van het vorige model maar we zullen afwachten hoe dat gaat voelen tijdens de doorontwikkeling. Natuurlijk hebben we in de afgelopen dagen heel veel verschillende zaken getest, er is veel getest met het rijwielgedeelte, de vering en allerlei andere zaken, we hebben ook gespeeld met de geometrie en verschillende swing-armen – eigenlijk dus de gebruikelijke zaken voor een dergelijke test."
"Ik ben begonnen met het zoeken naar de juiste balans waarbij ik me comfortabel voel en waardoor ik makkelijker met de machine kan rijden, hierdoor hebben we ons nog niet beziggehouden met de elektronica. Op de tweede dag hebben we verschillende remmen getest, en op de derde dag hebben we enkele duurtesten gedaan, om te kunnen bekijken wat het effect van de nieuwe machine was op de banden en de duurzaamheid van het rubber. Ik ben tevreden over het verloop van de test ik heb geen valpartijen gehad en ik heb hier sneller gereden dan ooit. Tijdens de komende test zullen we verder werken aan de machine en de elektronica om zo goed mogelijk voor de dag te komen in 2009."
Ook Max Neukirchner was van de partij. De Duitser maakte op de tweede dag nog een onschuldige valpartij maar was verder goed te spreken over de test op Phillip Island.
"Ik denk dat de handelbaarheid beter is en het rijwielgedeelte voelt goed. We hebben veel dingen getest maar over het algemeen was het de bedoeling om de machine te leren kennen. Op de tweede dag had ik een kleine valpartij in de snelle linker bocht voor Lukey Heights. Met de voorband hadden we tien ronden gereden en de achterband was nieuw, ik was in een keer de voorkant kwijt, gelukkig had ik alleen maar blauwe plekken, voornamelijk op mijn rechter elleboog," vertelde Neukirchner.
"We hebben op de laatste dag nog wat duurtesten gedaan om de bandenslijtage te bepalen, echter zonder aan de elektronica te werken, we wilden namelijk eerst de machine leren begrijpen. Iedere dag groeide mijn zelfvertrouwen en voelde ik mij comfortabeler op de motor, ik weet dat ik ook sneller had gekund met een kortere swing-arm, maar ik ben erg tevreden en kijk uit naar de volgende test om de motor verder te verbeteren voordat het seizoen 2009 begint."