De regering van het zuid-Afrkaanse Gauteng heeft zondag in een persconferentie bevestigd dat er met de terugkeer van Kyalami nog een spectaculair evenement wordt toegevoegd aan de motorsport kalender van 2009.
Volgend jaar zal het World Superbike kampioenschap voor het eerst sinds 2002 terugkeren op het Kyalami circuit in Zuid Afrika. Het World Superbike evenement zal van 15-17 mei op het Kyalami Grand Prix Circuit in Johannesburg gehouden worden.
"Dit evenement past goed bij het imago van Gauteng als thuisbasis voor competitieve sport. Het zal investeringen van ons vergen en toerisme aantrekken die ons zullen helpen om de economie te laten groeien en die eraan zullen bijdragen de werkloosheid te bestrijden," aldus premier Mbhazima Shilowa.
"De terugkeer van het Superbike kampioenschap naar Gauteng maakt deel uit van onze belofte om de competitieve sport sector te ontwikkelen ten behoeve van de provinciale economie. Dit soort motorsport evenementen hebben het potentieel om de economie een boost te geven en om banen te creëren en daarom kijken wij erg uit naar 2009 en naar wat het in economisch opzicht voor Gauteng zou gaan betekenen," vertelde Paul Mashatile, de minister van financiën in Gauteng.
"De terugkeer van het World Superbike kampioenschap naar Gauteng is geweldig. We zijn enthousiast over deze onderneming met de regering van Gauteng. Het gebeurt op een magisch moment, met het kampioenschap nog in volle gang, en we gaan ervan uit dat het evenement in Zuid Afrika erg succesvol zal worden," liet Paolo Ciabatti, de algemeen manager van het WK Superbike, weten.
Of door de toevoeging van Kyalami andere races op de kalender gaan verdwijnen is niet bekend.