HomeWorldSBKWSBK: Muggeridge vliegt naar pole in Imola

WSBK: Muggeridge vliegt naar pole in Imola

Ten Kate HondaÕs Karl Muggeridge dook 2.4 seconde onder het ronderecord in een spetterende finale van de tweede kwalificatie training, en pakt de pole op zaterdag in de 10e ronde van het WK Supersport in Imola, Itali‘. ÒIk ben verbaasd over mijn ronde tijd; het voelde net zoals elke andere ronde aan maar het laat wel zien dat je snel kunt gaan zonder dat je het gevoel hebt dat je over de limiet gaat,Ó zei Muggeridge, die zijn derde pole pakte van het seizoen.

De 29 jaar oude Australi‘r was de enige rijder die onder de 1m52s kwam, zijn tijd van 1m51.592s geeft hem een voorsprong van 0.661s op nummer twee Stephane Chambon. Kampioenschapleider en Ten Kate teammaat, Chris Vermeulen staat op de derde plaats 0.761s achter Muggeridge.

Vermeulen, die de snelste tijd had in de kwalificatie training van vrijdag, was toch tevreden met het resultaat van vandaag, en hij prees zijn teammaat met zijn fantastische resultaat.

ÒDit was een goede sessie voor mij, waarin mijn gevoel bevestigd werd dat we alles op orde hebben voor de race. Ik probeerde zo hard mogelijk rond te gaan en ik kan KarlÕs snelste tijd amper geloven, Òzei Vermeulen, die morgen aan een achtste plaats genoeg heeft om Wereldkampioen in de WK Supersport 2003 te worden.

Teammanager Ronald ten Kate was ook onder de indruk van de fantastische prestatie van Muggeridge. ÒHet is werkelijke een uitzonderlijke prestatie maar het komt niet als verassing voor het team. Hij heeft de laatste drie races erg hard gewerkt en dat is beloond met zijn overwinning in Assen en deze pole.Ó

De schijnwerpers staan dit weekend in Imola op Vermeulen gericht maar de jonge Australi‘r blijft er gelaten onder. ÒChris is nog maar 21 jaar maar hij lijkt de ervaring te hebben van een 30 jarige. Hij weet wat hij morgen moet doen en hij zal proberen hetzelfde te laten zien als in de vorige negen races,Ó aldus Ten Kate.

Ondanks dat de wereldtitel dicht bij is, zal het Australische Ten Kate duo doen wat ze al het gehele seizoen hebben gedaan: voor de overwinning gaan.

Vrijdag WK Supersport kwalificatie tijden:
1 Karl Muggeridge, Australi‘ (Ten Kate Honda) 1m 51.592s, 2 Stephane Chambon, France (Suzuki) 1m 52.253s, 3 Chris Vermeulen, Australi‘ (Ten Kate Honda) 1m 52.353s, 4 Sebastien Charpentier, France (Honda) 1m 52.751s, 5 Jurgen van den Goorbergh, Holland (Yamaha) 1m 52.835s, 6 Katsuaki Fujiwara, Japan (Suzuki) 1m 52.934s, 7 Tekkyu Kayo, Japan (Yamaha) 1m 53.015s, 8 Gianluca Nannelli, Italy (Yamaha) 1m 53.210s, 9 Fabien Foret, France (Kawasaki) 1m 53.229s, 10 Kevin Curtain, Australia (Yamaha) 1m 53.293s.

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig