Effenbert Liberty Racing rijder Jakub Smrz was tot nu toe in alle sessies de snelste, in de tweede vrije training moest de Tsjech dankzij een crash zijn meerdere erkennen in regerend wereldkampioen Carlos Checa en nog zes andere rijders.
In tegenstelling tot de eerste vrije training en de twee kwalificaties was het nu niet Jakub Smrz die de dienst uitmaakte. In het begin was het Jonathan Rea die de snelste tijden op de klokken wist te zetten, daarna volgden eerste Carlos Checa en vlak daarna Marco Melandri. De tijd van de BMW rijder werd echter al snel weer verbeterd door Checa die er meteen nog twee snelle ronden achteraan reed waarbij hij iets over de helft van de sessie uitkwam op een 1’48.283.<br /> <br /> Een paar minuten later, met nog 15 minuten op klok, ging een poging om nog sneller te gaan mis voor de Althea Ducati rijder, Checa kwam ten val en zorgde dat het team aan de bak moet om de Ducati voor de Superpole weer helemaal spik en span te krijgen.
Checa was niet de enige die onderuit ging want ook Jakub Smrz kwam ten val. De Tsjech was onderweg naar een mogelijke snelste tijd toen hij in de 15e bocht onderuit ging en ook zijn team aan het werk moest.<br /> <br /> Checa’s tijd bleef in de resterende minuten onaangetast en de Spanjaard sloot de tweede vrije training als snelste af waarbij hij 0,394s sneller was dan Rea. Melandri, die op het einde nog een technisch probleem had, werd derde voor Sylvain Guintoli, Davide Giugliano, Leon Camier, Smrz, Tom Sykes, Max Biaggi en Eugene Laverty. Aan het einde van de sessie vielen er overigens nog wat spetters maar daar bleef het gelukkig bij.<br /> <br /> <iframe scrolling="no" frameborder="0" allowtransparency="true" style="border: medium none; overflow: hidden; width: 450px; height: 80px;" src="//www.facebook.com/plugins/like.php?href=http%3A%2F%2Fracesport.nl%2FWSBK%2FSuperbikes%2Fwisseling-van-de-wacht-in-tweede-vrije-training-in-amerika%2Ftabid%2F100%2FiNews_ID%2F29667%2FDefault.aspx&send=false&layout=standard&width=450&show_faces=true&action=like&colorscheme=light&font&height=80"></iframe>