HomeWorldSBKWSBK: WSBK: Rea het snelst in eerste vrije training Magny-Cours

WSBK: WSBK: Rea het snelst in eerste vrije training Magny-Cours

Nadat geruime tijd Fonsi Nieto voor een kleine verrassing zorgde was het uiteindelijk Ten Kate Honda rijder Jonathan Rea die de eerste vrije training op Magny-Cours op zijn naam wist te schrijven.

Jonathan Rea was de eerste rijder die op het Franse circuit naar een snelste tijd wist te komen waarna ook Ryuichi Kiyonari, Yukio Kagayama, Michel Fabrizio, Carlos Checa, Noriyuki Haga en Ben Spies naar de snelste tijd kwamen. Na een half uur rijden was het ineens Fonsi Nieto die de DFX Corser Ducati naar de snelste tijd bracht en met die tijd tot vlak voor het einde van de sessie op kop bleef staan.

Met nog zes minuten op de klok was het eerst Leon Haslam die de Spanjaard van zijn plek verdreef maar drie minuten later was het Rea die naar een 1’39.984 wist te komen en die tijd werd niet meer verbeterd.

Rea was met zijn tijd 0,229s sneller dan eveneens op Honda rijdende Haslam. Verder wisten in die laatste minuten ook Haga en Checa nog onder de tijd van Nieto te duiken maar al met al mag de voorlopige vijfde tijd van de Spanjaard niet slecht genoemd worden. Fabrizio, Spies, Max Biaggi, Troy Corser en Shane Byrne maken de top tien vol. Het veld zit overigens dicht op elkaar want de eerste 14 rijders zitten binnen een seconde van de tijd van Rea.

Nieuwkomer Leon Camier, die de laatste twee races van het seizoen Shinya Nakano zal vervangen, wist een voorlopige 17e tijd te noteren.

Kiyonari zat er in het begin van de sessie goed bij maar ging iets voor de helft van de training onderuit waarna een bezoek aan het medisch centrum noodzakelijk was. Zeer waarschijnlijk raakte bij de val Kiyonari’s schouder uit de kom maar daar is nog geen uitsluitsel over gegeven.

Uitslag eerste vrije training

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig