Na een verregende eerste dag op het Italiaanse Vallelunga begon de tweede dag met een lekker zonnetje. De rijders gingen dan ook driftig op zoek naar een goede afstelling en vooralsnog was het Johnny Rea die de beste gevonden lijkt te hebben.
Na de vele regen en kou op de eerste dag was het zonnetje een welkome afwisseling. Bij het begin van de sessie was de baan echter nog niet helemaal droog, op plaatsen waar de zon nog niet was geweest was het nog vochtig waardoor er toch nog even voorzichtig aan gedaan moest worden.
De snelste tijden in deze sessie werden elke keer weer verbeterde maar het werd redelijk snel duidelijk dat Andrew Pitt en Josh Brookes tot de sterkste rijders behoorden want het tweetal begon al snel elkaar aan de kop af te wisselen.
Het waren echter niet aalleen Pitt en Brookes die snelste tijden noteerden want ook Didier van Keymeulen en Barry Veneman stonde even met hun naam bovenaan de lijst te prijken, Van Keymeulen wist zelfs twee keer naar de snelste tijd te komen.
Na een minuut of 20 begon ook Yamaha rijder Broc Parkes zich er mee te bemoeien maar uiteindelijk bleek Johnny Rea de snelste man te zijn door aan het einde van de sessie twee opeenvolgende snelste ronden uit zijn mouw te schudden. Rea kwam tot een 1’40.377 en was daarmee 0,417s sneller dan Joan Lacorz met daarachter hoofdrolspelers Brookes, Parkes en Pitt.
Robbin Harms was met zijn zesde tijd de eerste rijder die niet binnen een seconde van de tijd van de Ten Kate rijder wist te blijven. Daarachter waren het Van Keymeulen, Gianluca Nannelli, Miguel Praia en Veneman die de top tien vulden.