Johann Zarco heeft vrijdagmiddag de snelste rondetijd op de klok weten te zetten tijdens de Training van de Estrella Galicia 0,0 Grand Prix of Brazil. De Fransman was in een door regen gehinderde sessie het snelst voor regerend MotoGP wereldkampioen Marc Márquez en MotoGP debutant Toprak Razgatlioglu.
Wisselende omstandigheden bepalen openingsfase
Bij de start van de sessie ging vrijwel het volledige veld direct de baan op. De omstandigheden waren onzeker: een op enkele op plaatsen nog natte baan met dreigende regen, waardoor er werd gewisseld tussen slicks en regenbanden.
Marc Marquez zette in de openingsfase de eerste richttijd met een 1’24.804, maar al snel doken de rondetijden richting de 1’22 en uiteindelijk de 1’21. Johann Zarco nam het initiatief over en wist als eerste een serieuze benchmark neer te zetten. Achter hem volgden Jorge Martin en Marc Marquez, terwijl ook Ai Ogura en Pedro Acosta zich kortstondig voorin meldden.
Valpartijen en fouten stapelen zich op
De verraderlijke grip zorgde al vroeg voor problemen. Brad Binder ging meteen al in de eerste minuten onderuit in bocht vier, gevolgd door een crash van Jack Miller op exact dezelfde plek. Even later was het opnieuw raak toen Moreira ten val kwam – opnieuw in bocht vier.
Ook Toprak Razgatlioglu liet zich nadrukkelijk zien. De regerend WorldSBK kampioen reed lange tijd in de top vier en klom zelfs naar de derde plaats, op slechts 0,308 seconde van Zarco. Een remfout in bocht één – waarbij hij rechtdoor schoot – voorkwam echter een nog betere klassering.
Regen zorgt voor vroegtijdig einde
Halverwege de sessie begon de regen toe te nemen, waardoor de rondetijden nauwelijks nog verbeterden. Veel rijders kozen ervoor om binnen te blijven of slechts korte runs te doen.
Marco Bezzecchi kende een moeizame sessie. De Italiaan probeerde het nog op slicks, maar ging wijd in bocht negen en brak hierna zijn run af. Hij bleef steken buiten op plaats twintig, op meer dan twee seconden van de snelste tijd. Ook Franco Morbidelli kende problemen: hij viel stil op de baan door een lege tank na een te lange run.
Stand na 25 minuten bepalend
Met nog 25 minuten op de klok leek de top tien al vast te liggen door de verslechterende omstandigheden: Vooral de prestaties van Razgatlioglu Fermin Aldeguer viel op. Terwijl de Turkse stercoureur verraste met de derde rondetijd noteerde de van een blessure teruggekeerde Spanjaard de achtste rondetijd, en dat hij nog herstellende is van een bovenbeen blessure en nog verre van fit aan het weekend begon.
Slotfase: focus op proefstarts
In de laatste minuten kwamen de meeste coureurs nog eenmaal naar buiten, dit voor een aantal proefstarts.
De sessie eindigde daarmee in natte omstandigheden, met Zarco als verrassende maar verdiende snelste man.
Top 5 – MotoGP Training
- Johann Zarco – Castrol Honda LCR 🇫🇷 – 1:21.257
- Marc Marquez – Ducati Lenovo Team 🇪🇸 +0.125
- Toprak Razgatlioglu – Prima Pramac Yamaha MotoGP 🇹🇷 +0.308
- Jorge Martin – Aprilia Racing 🇪🇸 +0.309
- Pedro Acosta – Red Bull KTM Factory Racing 🇪🇸 +0.493
Klik hier voor de volledige uitslag
In onderstaande video de hoogtepunten van de twee vrijdag verreden MotoGP sessies. Met dank aan Ziggo Sport Racing.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Estrella Galicia 0,0 Grand Prix of Brazil:↓
Handige links Estrella Galicia 0,0 Grand Prix of Brazil:
Volledig tijdschema en uitslagen
MotoGP- en WorldSBK ticketshop




