HomeMotoGPMoto2Flinke gridstraffen in Moto2 op Mandalika: Barry Baltus naar laatste plaats op...

Flinke gridstraffen in Moto2 op Mandalika: Barry Baltus naar laatste plaats op de grid

De eerste dag van de Pertamina Grand Prix of Indonesia heeft vrijdag niet alleen sportieve resultaten opgeleverd, maar ook een aantal flinke straffen in de Moto2-klasse. Vooral Barry Baltus is zwaar getroffen. De Belg moet zondag tijdens de race op het Pertamina Mandalika International Circuit helemaal achteraan starten. Ook Arón Canet en Alonso López kregen forse gridstraffen opgelegd, terwijl Joe Roberts met een officiële waarschuwing wegkwam.

De FIM MotoGP Stewards Panel had vrijdag na afloop van de Moto2 Practice de handen vol aan verschillende overtredingen. Drie coureurs kregen een gridstraf opgelegd, waarbij vooral het onnodig langzaam rijden op de baan zwaar werd bestraft.

Voor Barry Baltus heeft dit de grootste gevolgen. De REDS Fantic Racing coureur reed tijdens de Practice in meerdere sectoren te langzaam. Volgens de wedstrijdleiding overschreed hij daarbij de toegestane limiet van 135 procent van zijn eigen snelste sectortijd. Omdat Baltus dit seizoen al twee keer eerder voor dezelfde overtreding werd bestraft, geldt dit als zijn derde vergrijp. Volgens het geldende strafprotocol betekent dit automatisch een start vanaf de laatste plaats op de grid. Een flinke tegenvaller voor de Belg, die zondag dus een zware inhaalrace te wachten staat.

Ook Arón Canet ontkwam niet aan een forse straf. De ELF Marc VDS Racing Team coureur maakte zich schuldig aan dezelfde overtreding. Omdat het voor Canet zijn tweede overtreding van het seizoen betreft, moet hij zondag negen plaatsen naar achteren op de startgrid.

Alonso López kreeg eveneens een stevige straf, maar om een andere reden. De Spanjaard kampte tijdens de slotfase van de Practice met technische problemen en reed vanaf bocht 7 op zeer lage snelheid verder, voordat hij in de uitloopstrook van bocht 16 tot stilstand kwam. Hierdoor ontstond in de laatste minuten van de sessie een gele vlag-situatie. Volgens de wedstrijdleiding had López zijn motor eerder op een veilige plaats naast de baan moeten parkeren. De Italjet Gresini Moto2 coureur kreeg hiervoor een gridstraf van zes plaatsen opgelegd.

Joe Roberts kwam er aanzienlijk beter vanaf. De OnlyFans American Racing Team coureur reed eveneens te langzaam in meerdere sectoren, maar omdat het zijn eerste overtreding van het seizoen betreft, bleef zijn straf beperkt tot een officiële waarschuwing.

De opgelegde straffen op een rij:

– 🇧🇪 Barry Baltus: start achteraan op de grid (derde overtreding).
– 🇪🇸 Arón Canet: negen plaatsen gridstraf (tweede overtreding).
– 🇪🇸 Alonso López: zes plaatsen gridstraf (onnodig veroorzaken gele vlag-situatie).
– 🇺🇸 Joe Roberts: officiële waarschuwing (eerste overtreding).

De straffen worden zondag toegepast op de startopstelling voor de Moto2 race van de Pertamina Grand Prix of Indonesia. Vooral voor Baltus betekent dit dat hij, ongeacht zijn kwalificatieresultaat op zaterdag, vanaf de laatste plaats op de grid aan de wedstrijd moet beginnen.

Opvallend is dat er in de Moto3 klasse vrijdag geen enkele straf werd uitgedeeld, het is echter wel zo dat in deze klasse doorgaans op zaterdag de penalty’s worden uitgedeeld en dan met name na afloop van de kwalificatie sessies. In de MotoGP klasse werden Aleix Espargaró en Fermin Aldeguer na afloop op het matje geroepen, voor beiden heren bleef het bij een waarschuwing. Voor Espargaró voor het niet respecteren van een gele vlag signaal, voor Aldeguer voor het langzaam rijden op de ideale lijn en het daarbij hinderen van een collega coureur.



ziggo-728-90



↓Tijdschema en volledige uitslagen Pertamina Grand Prix of Indonesia↓



17 – MotoGP Indonesië 2026
02:40 - 03:10
Moto3
Tweede vrije training
03:25 - 03:55
Moto2
Tweede vrije training
04:10 - 04:40
MotoGP
Tweede vrije training
04:50 - 05:05
MotoGP
Eerste kwalificatie
05:15 - 05:30
MotoGP
Tweede kwalificatie
06:45 - 07:00
Moto3
Eerste kwalificatie
07:10 - 07:25
Moto3
Tweede kwalificatie
07:40 - 07:55
Moto2
Eerste kwalificatie
08:05 - 08:20
Moto2
Tweede kwalificatie
09:00 - 09:30
MotoGP
Sprintrace


cv-merchandise



Handige links Pertamina Grand Prix of Indonesia:

Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



premium-700-300

Volg Racesport.nl via WhatsApp
Meld je aan voor 1 van de 3 beschikbare kanalen en ontvang als eerste het Racesport.nl nieuws via WhatsApp!!


 

Meepraten? Reageren is onderdeel van het Racesport Premium-lidmaatschap.

Word Premium-lid

Gerelateerde berichten
Gerelateerd