Miguel Oliveira heeft nog geen zekerheid over zijn MotoGP-toekomst, maar Yamaha bevestigt dat zijn contract bepaalde ‘opties’ bevat voor het seizoen 2026. De Portugese coureur vecht momenteel met Jack Miller om het tweede zitje bij het nieuwe Prima Pramac Yamaha MotoGP team, naast Toprak Razgatlioglu.
Tijdens de MotoGP Gear Up-show in Mugello bevestigde Paolo Pavesio, algemeen directeur van Yamaha Motor Racing, donderdag dat Miguel Oliveira weliswaar een meerjarencontract heeft bij Yamaha, maar wel een contract met daarin opgenomen een aantal clausules: “Miguel heeft een contract met daarin wel de nodige opties. Zijn toekomst ligt in zijn eigen handen,” aldus Pavesio.
Oliveira tekende aan het begin van dit seizoen een tweejarige deal bij Yamaha en werd door de Japanners ondergebracht bij Prima Pramac Yamaha MotoGP. Sinds de aankondiging van Toprak Razgatlioglu’s overstap naar de MotoGP, rijzen er echter twijfels over wie de vaste teamgenoot wordt van de Turkse World Superbike-kampioen. Hoewel Oliveira op papier de meest logische keuze lijkt, is het tweede zitje voor 2026 zeker nog niet vergeven en een besloten zaak.
Volgens Pavesio krijgen zowel Oliveira als Jack Miller de tijd om zich te bewijzen. “We willen beide coureurs goed ondersteunen. Onze beslissing moet vóór de zomerstop vallen,” lichtte hij toe. Hij benadrukt dat de uiteindelijke keuze waarschijnlijk tussen de twee huidige coureurs zal vallen: “In beide gevallen halen we ervaring in huis.”
Miller’s contract loopt eind 2025 af, wat ruimte laat voor een herziening van het rijdersduo. Pavesio: “Als er iemand bijkomt, moet je ruimte maken. Dat is hard, maar dit hoort bij deze sport.”
Het is nu aan Oliveira en Miller om in de komende races te laten zien wie van hen de sterkste kandidaat is voor het felbegeerde zitje naast Razgatlioglu in 2026. Pavesio noemde het donderdag niet, maar goed ingelichte bronnen binnen de MotoGP paddock weten ons te melden dat de clausule die Oliveira in zijn contract heeft staan een hele simpele is, namelijk als Oliveira dit seizoen de minst presterende Yamaha coureur is dan heeft Yamaha de mogelijkheid om het contract aan het einde van het huidige seizoen te beëindigen. De grote vraag is echter wel, waar en wanneer ligt het meetpunt. Mocht het meetpunt voor de zomerstop liggen dan is het wel duidelijk, met 3 gescoorde WK-punten na de eerste 8 Grand Prix weekenden is de Portugees inderdaad de minst presterende Yamaha MotoGP coureur. Heel verwonderlijk is dat natuurlijk niet aangezien Oliveira maar liefst 4 Grand Prix weekenden langs de kant stond vanwege een blessure.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Brembo Grand Prix of Italy↓
Handige links Brembo Grand Prix of Italy:
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’






