HomeNationaalTeams: Leuke 4-uurs race met vervelend einde voor Vasco

Teams: Leuke 4-uurs race met vervelend einde voor Vasco

De 4-uurs race van de SOBW op het Franse circuit van Croix en Ternois was weer een enorm evenement. Met maar liefst 80 (!) teams in de baan was het eigenlijk te druk, maar aan de andere kant wel heel gezellig. Vasco reed samen met Matthijs van de Wall, die heeft nogal wat ervaring in de Endurance na deelname aan een aantal races in het Wereldkampioenschap. Dat was dan wel met een R1, dus het verschil was maar zoÕn 170 pk.

Helaas regende het toen we wakker werden en dat bleef bijna de hele dag zo, steeds als het weer op leek te drogen was er een nieuwe bui om de baan weer te sproeien. <br /> <br /> Beide rijders hadden het prima naar hun zin, Vasco reed supergoed op de natte baan en Matthijs maakte zich superklein op de NSF100. Na twee trainingen was het tijd voor het echte werk, Vasco ging starten zodat Matthijs kon finishen. De start was echt bizar, vreemd genoeg ging iedereen zonder kleerscheuren de eerste bocht doorÉ<br /> <br /> Dat was de rest van de dag wel anders, er waren nogal wat valpartijen. Na een half uur kwam Vasco op aangeven van ‘muurbloempje’ Anita binnen en ging Matthijs erop. Door de regels van de SOBW moest Matthijs ook nog met de 14 kilo extra gewicht van Vasco rijden, bij een controle bracht hij 175 kilo op de schaal, 8,2 pk is dan niet heel veel.

Sessie na sessie ging super. Na anderhalf uur werd er 3 liter getankt, die NSF is te zuinig voor woorden dus. In de laatste sessie van Vasco werd hij er door een %$#@% rijder met flinke snelheid opeens afgerost, Vasco zag opeens een helm naast zich en voor hij het wist lag hij met motor en al in de grindbak. De persoon in kwestie meldde zich later, hij deed het natuurlijk niet expres maar enorm stom is het wel. In eerste instantie leek het niet best, de ambulance bracht hem dan ook naar de medische post. Gelukkig viel het daar mee, al maakten we ons nog zorgen over zijn pink die erg zeer deed. <br /> <br /> Ondertussen had Matthijs de NSF100 weer opgelapt en reed hij de race op karakter uit. Natuurlijk was de derde plaats in het NSF100-klassement en de 28-ste plek totaal (waar ze op reden) verkeken maar Matthijs reed toch naar een 47-ste plek. Bij Vasco was ondertussen de ergste pijn in de pink en op zijn bil wel weg, een paar vorstelijke blauwe plekken bleven als aandenken achter. <br /> <br /> Met gemende gevoelens werd de bus ingepakt, blij om het mooie resultaat en de leuke sfeer, minder enthousiast over de crash en de vraag of het aantal deelnemers en snelheidsverschil in dit soort races niet te groot is. Zo, nu gaan we ons voorbereiden op het EK in Spanje, hier alvast een voorproefje van het speciaal door Damen Leathers hiervoor gemaakt pak!

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig