HomeWorldSBKWorldSBKMGM Bonovo in financieel zwaar weer: mogelijk vroegtijdig einde WorldSBK-seizoen

MGM Bonovo in financieel zwaar weer: mogelijk vroegtijdig einde WorldSBK-seizoen

Scott Redding en het Duitse MGM Bonovo verkeren in financieel zwaar weer. Na een moeizame start van het 2025 FIM Superbike World Championship seizoen, en slechts drie top-tienklasseringen, dreigt het Duitse team de handdoek te moeten gooien.

Het seizoen 2025 begon hoopvol voor Scott Redding met een vijfde en twee vierde plaatsen tijdens de openingsronde op Phillip Island. De overstap naar de Ducati Panigale V4 R leek de Brit nieuwe energie te geven, en hij sprak openlijk over zijn ambities om mee te strijden voor het kampioenschap. Sindsdien bleef de gehoopte doorbraak echter uit, met slechts drie top-tienresultaten in de daaropvolgende ronden.

Volgens Duitse media, waaronder Speedweek.com, heeft teammanager Michael Galinski tijdens de Italiaanse ronde in Cremona bij WorldSBK-directeur Gregorio Lavilla de noodklok geluid. Er is sprake van serieuze financiële problemen, en zelfs het risico dat het team zich moet terugtrekken uit het kampioenschap wordt niet uitgesloten. Teamleden zouden al actief op zoek zijn naar andere werkmogelijkheden.

De financiering van het project steunt grotendeels op drie pijlers: eigen vermogen van MGM, bijdragen van hoofdsponsor Bonovo, en een forse financiële inzet van Redding zelf. De Brit zou inmiddels al 72% van zijn afgesproken bijdrage hebben betaald.

Om het seizoen af te maken is er naar schatting nog zo’n 800.000 euro nodig. Bonovo zou oorspronkelijk twee derde van de kosten dragen, deels via de verkoop van twintig motorfietsen uit de Odenwalder-collectie van Galinski, maar de opbrengst en timing daarvan blijven onzeker.

Redding en Galinski doen er alles aan om het team overeind te houden. Er wordt gesproken met potentiële investeerders, of zelfs over een volledige overname van het team. Mocht er geen oplossing komen, dan betekent dit niet alleen het einde van het team, maar mogelijk ook van Redding’s carrière in het FIM Superbike World Championship.



↓Tijdschema en volledige uitslagen Motul Czech Round↓



05 – WorldSBK Most 2025
09:40 - 10:20
WorldSSP
Vrije training
10:35 - 11:20
WorldSBK
Eerste vrije training
11:35 - 12:00
WorldSSP300
Vrije training
13:55 - 14:35
WorldSSP
Superpole
15:00 - 15:45
WorldSBK
Tweede vrije training
16:00 - 16:25
WorldSSP300
Superpole


Handige links Motul Czech Round:

Volledige tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag

 



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd