Bijna 60.000 bezoekers GAMMA Racing Day
Tienduizenden liefhebbers van gemotoriseerde sporten hebben zondag de GAMMA Racing Day op het TT Circuit Assen live meegemaakt. Volle tribunes, maar ook een paar duizend mensen die de paddock bezochten, zorgden voor een geweldige sfeer bij het evenement dat nagenoeg de gehele dag onder mooie weersomstandigheden plaats vond.
Start Dutch Superbike klasse (foto:anderefoto.nl)
De combinatie van autosport, motorsport en karting viel uitstekend in de smaak en bij deze GAMMA Racing Day was er ook veel aandacht voor duurzame mobiliteit. Daarbij was de superbus van professor doctor Wubbo Ockels een enorme trekpleister. Ook de electric Dakar buggy van Tim Coronel kreeg de handen van de 59.000 toeschouwers op elkaar. De Superleague Formula-bolide van Robert Doornbos was ook een enorme trekker voor de bijna 60.000 mensen.
De motorsport kwam ruimschoots aan bod op deze GAMMA Racing Day met maar liefst vier klassen. Bijzonder was die van de elektrisch aangedreven e-bikes. Duizenden ogen waren daarbij gericht op de Nederlandse Grand Prix-coureur Jasper Iwema die als gast meereed in de TTXGP, de race van de e-bike. Een waardevolle ervaring voor de jeugdige Drent, die met de derde plaats bepaald niet tevreden was. Geen wonder, want vlak voor de finish was de accu van zijn Münch-machine leeg en wist de Chinees HoChi Fung Iwema van de tweede plek af te houden. De winst ging naar de Duitse rijder Matthias Himmelmann.