Lanusse wint Superstock 600 race in Monza
MRS Yamaha rijder Romain Lanusse heeft op het Autodromo Nazionale di Monza de EK Superstock 600 race met overmacht gewonnen, naast Lanusse kwamen ook Dino Lombardi en Joshua Day op het podium. Michael van der Mark was met een tiende plaats de beste Nederlander.
Lombardi voor Gregorini, Major, Russo en Day (donnyfoto.com)
Bij de start was het meteen de vanaf pole gestarte Romain Lanusse die de leiding nam voor Riccardo Russo, Franco Morbidelli en Nelson Major. Michael van der Mark kwam na de eerste ronde door op een achtste plaats terwijl Tony Covena een 17e plaats had bemachtigd.
Lanusse reed de achtervolging al vrij snel op afstand, eerst een seconde wat vervolgens zou oplopen tot 6,6 seconden terwijl achter hem de hele race fel werd gevochten om de tweede en derde plaats. Dino Lombardi was al snel opgeklommen naar de tweede plaats en hield die nagenoeg de hele race in handen terwijl hij Morbidelli, Giuliano Gregorini, en Russo vanzich af wist te houden.
Later in de race kreeg de groep ook nog gezelschap van Joshua Day, Luca Vitali, Nelson Major en Nacho Perez waardoor er tot in de laatste ronde acht man voor de tweede plaats vochten. In de voorlaatste ronde dook Day ineens van een zesde naar de tweede plaats maar in de laatste ronde wist Lombardi de Amerikaan terug te pakken en de tweede plaats te pakken.
Voor de derde plaats moesten de foto’s van de fnish geraadpleegd worden maar het was Day die derde werd voor Morbidelli, Russo, Gregorini, Vitali, Major, Perez en Michel van der Mark die ruim twee seconden achter deze groep over de finish kwam.