Monza pole voor Guintoli
Door af en toe wat lichte regen werd er voor de tweede keer op rij een natte Superpole verreden, na de twee 20 minuten durende sessies was het Sylvain Guintoli die op het circuit van Monza de pole wist te pakken.
Sylvain Guintoli (donnyfoto.com)
Het is niet droog in Monza maar ook niet helemaal nat, het asfalt vertoond hier en daar wat droge plekken maar is verder nat en dus werden er in plaats van drie steeds korter durende Superpole sessies nu twee sessies van 20 minuten verreden. Na de eerste sessie vallen acht van de 16 deelnemers af en gaan de overgebleven acht door voor een plek op de eerste of tweede startrij.
In de eerste sessie waren het in het begin Jonathan Rea, Jakub Smrz en Tom Sykes die bovenaan kwamen te staan maar al snel wist regenspecialist Sylvain Guintoli deze plek over te nemen. De Fransman stond vervolgens enige tijd op kop maar met nog een minuut of drie te gaan was het Marco Melandri die twee tienden sneller rond ging en die tijd werd niet meer verbeterd.
Op het laatst wist Sykes zich nog tussen de BMW en de Ducati rijder te nestelen waarbij Sykes 0,114s langzamer was dan Melandri. Guintoli wist zijn tijd ook nog aan te scherpen maar bleef op de derde plek steken op 0,163s achter Melandri. Smrz werd vierde voor Carlos Checa, Rea, Max Biaggi en Davide Giugliano.
John Hopkins, Eugene Laverty, Michel Fabrizio, Leon Camier, Ayrton Badovini, Leon Haslam, David Salom en Chaz Davies waren niet snel genoeg om door te mogen gaan, zij verdelen de plekken op de derde en vierde startrij.